Sandžačke Novine
  • Vijesti
  • SANDŽAK
  • Regija
  • SVIJET
  • Hronika
  • Kolumne
  • Sport
No Result
View All Result
Utorak, 24 Januara, 2023
Sandžačke Novine

Premijer Crne Gore u Pljevljima: Učinićemo sve da se izgradi nova bolnica

10 Augusta, 2021
in SANDŽAK
0
Premijer Crne Gore u Pljevljima: Učinićemo sve da se izgradi nova bolnica
0
SHARES
19
VIEWS
Podeli na FacebookPodeli na TwitterPodeli na Whatsapp

Vlada Crne Gore će učiniti sve da do kraja sprovede projekat izgradnje nove zgrade Opšte bolnice u Pljevljima, kazao je premijer Zdravko Krivokapić.

Krivokapić je današnju radnu posjetu opštini Pljevlja započeo je obilaskom Opšte bolnice.

“Premijera Krivokapića, dočekao je direktor ove zdravstvene ustanove dr Saša Grbović, sa saradnicima, koji ga je upoznao sa bogatom, viševjekovnom tradicijom zdravstvene zaštite u ovom kraju, ali i sa problemima i uspjesima koje bilježi javna zdravstvena ustanova, naročito u vremenu velikih izazova koje diktira pandemija COVID-19”, saopšteno je iz Vlade.

Kako se navodi, predsjednik Vlade zahvalio je novom menadžmentu Opšte bolnice kako na njihovom, tako i na nesebičnom zalaganju čitavog bolničkog osoblja, kako bi u ograničenim i skromnim uslovima omogućili što većem broju pacijenata najsjevernije crnogorske Opštine da zadovoljenje svojih potreba iz zdravstvene zaštite ostvare u mjestu življenja.

Infrastrukturni problemi veliki

“Pored ekonomije, Vlada se iskreno i temeljno okreće obrazovanju i zdravstvu. Naš glavni zadatak je da zadržimo naš svježi, ljudski potencijal i da on bude uposlen. To važi i za one najškolovanije u našem sistemu zdravstvene zaštite, ali i za sve druge profesionalce koji treba na svom ognjištu da nađu motiv, razlog i smisao svog ostanka i da tu, među svojima, sebe utkaju u bolju i izvjesniju zajedničku budućnost, stvarajući dodatne vrijednosti i novi, viši životni kvalitet”, poručio je Krivokapić.

Premijer je naglasio da su infrastrukturni problemi veliki, ali da je Vlada okrenuta građenju boljih uslova za prevenciju i liječenje crnogorskih građana. Kazao je da će Vlada učiniti sve da do kraja sprovede projekat izgradnje nove zgrade Opšte bolnice.

“Direktor Opšte bolnice, dr Saša Grbović, izražavajući poštovanje zbog pažnje koju je premijer svojom posjetom ukazao svim radnicima bolnice, kazao je da se mora naći model kako bi se, naročito najstručniji kadar, zadržao na radnim mjestima u ovom gradu sjevera, te da je problem bolničkog smještajnog kapaciteta konstantan”, naveli su iz Vlade.

Taođe, kako se dodaje, Grbović izrazio je nadu da će predviđeni novi bolnički kapaciteti, u narednom periodu, umnogome relaksirati rad ove ustanove i osvježiti životnu perspektivu građana Pljevalja.

Diverzifikacija CG privrede

Krivokapić se danas sastao i sa predsjednikom Opštine Pljevlja Igorom Golubovićem i predstavnicima lokalne samouprave. Sastanku su prisustvovali i ministarka javne uprave, digitalnog društva i medija Tamara Srzentić i ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić.

Krivokapić je na sastanku potvrdio riješenost aktuelne Vlade da se okrene diverzifikaciji crnogorske privrede, postizanju uravnoteženog privrednog napretka sjevera i juga i suštinskom vraćanju davno proklamovanim i iznevjerenim ekološki čistim i održivim projektima.

“Predsjednik Vlade ponovio je da ekonomski razvoj podrazumijeva da bude praćen i razvojem i jačanjem obrazovnog i zdravstvenog sistema, unapređenjem IT sektora, digitalizacijom javne uprave kao i njenim reinženjeringom, te da su u tom pravcu već angažovani eksperti sa međunarodnom reputacijom. Premijer Krivokapić sagovrnike je podsjetio da je Strateškim planom već predviđeno očuvanje višenacionalnog i viševjerskog sklada, kojim Opština treba da se ponosi i u njemu prepoznaje svoju prednost, brži privredni i društveni razvoj, ali i očuvanje i unapređenje kvaliteta životne sredine”, saopšteno je iz Vlade. 

Sa rukovodstvom Opštine (Foto: gov.me)

„Crna Gora mora sasvim da se orjentiše na čiste, zelene izvore energije. Problem nedostatka čistog vazduha doživljavam kao trenutno najveći problem ovog grada koji moramo riješiti što hitnije, a sve buduće projekte i investicije želimo da upodobimo najvišim ekološkim standardima“, izjavio je Krivokapić.

Predsjednik Opštine Pljevlja Igor Golubović upoznao je predsjednika Vlade Crne Gore sa strateškim projektima vrijednim za poboljšanje kvaliteta života u Pljevljima, naročito onim koji se tiču oblasti zaštite životne sredine u dijelu infrastrukture, projekata vodosnabdijevanja, upravljanja otpadnim vodama, daljinskog grijanja grada, kao i o projektima koji Crnu Goru, a naročito Pljevlja očekuju na polju zelene tranzicije.

„Želimo da sa Vladom Crne Gore radimo na sprovođenju zajedničkih aktivnosti u narednom periodu, odnosno približimo stavove, sve u cilju stvaranja kvalitetnijih i boljih uslova života svih Pljevljaka, bez obzira na njihovo opredjeljenje u bilo kom pravcu“, istakao je predsjednik Opštine Pljevlja.

Next Post
Stomačni virus hara među djecom u Novom Pazaru

Stomačni virus hara među djecom u Novom Pazaru

Discussion about this post

NAJNOVIJE VIJESTI

Pripadnici MUP-a Novi Pazar uhapsili H.U. kod koga su pronašli pištolj sa 7 metaka

16:27

Zaplenjeno skoro 10.000 paklica cigareta kod Novopazarca u škodu

13:20

Politički predstavnici Bošnjaka na sastanku sa predsednikom skupštine Turske

11:38

Vučić održao hitan sastanak sa ministrom odbrane i načelnikom Vojske

10:57

Priča o starcu i mački koja se davila

10:24

Policajac ranjen kod Zvečana, Petković izjavio da će Srbija razmotriti povratak srpskih policajaca

09:25

Opsedno stanje u Severnoj Mitrovici, ROSU ušla sa 200 specijalaca

22:24

NBS donela odluku: Moguće produženje roka otplate kredita

20:31

NAJČITANIJE

Autobus sa putnicima iz Srbije sletio sa puta kod Zagreba, “zaspao vozač”
HRONIKA

Pripadnici MUP-a Novi Pazar uhapsili H.U. kod koga su pronašli pištolj sa 7 metaka

9 Decembra, 2022, 16:27
Zaplenjeno skoro 10.000 paklica cigareta kod Novopazarca u škodu
HRONIKA

Zaplenjeno skoro 10.000 paklica cigareta kod Novopazarca u škodu

9 Decembra, 2022, 13:20
Politički predstavnici Bošnjaka na sastanku sa predsednikom skupštine Turske
SANDŽAK

Politički predstavnici Bošnjaka na sastanku sa predsednikom skupštine Turske

9 Decembra, 2022, 11:38
Vučić održao hitan sastanak sa ministrom odbrane i načelnikom Vojske
Vijesti

Vučić održao hitan sastanak sa ministrom odbrane i načelnikom Vojske

9 Decembra, 2022, 10:57
Sandžačke Novine

Najnovije vesti. Vesti dana iz Sandžaka i sveta. Aktuelna dešavanja i analize.

Pratite nas:

  • VIJESTI
  • SANDŽAK
  • REGIJA
  • SVIJET
  • HRONIKA
  • KOLUMNE
  • SPORT