Sandžačke Novine
  • Vijesti
  • SANDŽAK
  • Regija
  • SVIJET
  • Hronika
  • Kolumne
  • Sport
No Result
View All Result
Nedjelja, 22 Maja, 2022
Sandžačke Novine

Tepić: Brojni dokazi o vezama porodice Vučić sa Zvonkom Veselinovićem

5 Oktobra, 2021
in Aktuelno
0
Tepić: Brojni dokazi o vezama porodice Vučić sa Zvonkom Veselinovićem
0
SHARES
21
VIEWS
Podeli na FacebookPodeli na TwitterPodeli na Whatsapp

Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić izjavila je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić lagao kada je rekao da nije u kontaktu sa kontroverznim biznismenom sa Kosova Zvonkom Veselinovićem, i pokazala fotografije koje, kako je rekla, ukazuju na bliske veze porodice Vučić sa njim. Iz SNS su reagovali na izjave Tepićeve, tvrdeći da nastavlja sa plasiranjem laži.

Tepić je podsetila na svoje ranije tvrdnje da predsednik Vučić nije prisluškivan, već da je upao na mere legalnog prisluškivanja zbog, kako je rekla, kontakata sa sumnjivim licima, među kojima je i Zvonko Veselinović.

“Dan nakon moje poslednje konferencije, Vučić je pokušao da demantuje svoje veze sa Zvonkom Veselinovićem, i upleo se gore nego pile u sopstvene kučine. Vučić zna jako dobro ko je Zvonko Veselinović, i zna koliko duguje Zvonku Veselinović, i sada pokušava da se iz toga izvuče“, rekla je Tepić.

Dodala je da poseduje brojne dokaze o najdirektnijoj vezi porodice Vučić sa Zvonkom Veselinovićem, u prvom redu sa predsednikovim bratom Andrejem Vučićem.

Potpredsednica SSP prvo je pokazala fotorafiju koji je BIRN objavio fotografiju iz 2014. godine, na kojoj se vide Andrej Vulić i Zvonko Veselinović u prostorijama firme Inviktus medija (Invictus Media).

„Ispostavilo se da je SNS upravo firmi Invikrus platila više od sedam miliona dinara i to prikrila“, kazala je Tepić.

Zatim je pokazala još jednu fotografiju, koju je ranije objavio KRIK, a na kojoj se vide Veselinović i Andrej Vučić u društvu osobe za koju tvrdi da je Goran Bojović, zaposlen u Zavodu za izradu novčanica i član Upravnog odbora SDPR-a.

„Da stvar bude zanimljivija, nakon ovog susreta ovog trojca, u ćerka firmi SDPR-a – Bezbednosno složeni sistemi – za direktora je izabran Ognjen Oliverić, koga su pominjali mediji, i koji je redovan u delegacijama Aleksandra Vučića. Uvidom u APR jasno i hronološki poslagali smo nekoliko ključnih stvari. U isto vreme kada Andrej Vučić, Zvonko Veselinović i Goran Bojović, koji donosi odluke o izbori direktora u ćerka firmi SDPR-a, sede na Kopaoniku, a pre toga u firmi Inviktus, ovaj čovek Ognjen Oliverić biva postavljen za direktora ćerka firme SDPR-a. On je u ovom vremenu suvksasnik firme Inviktus medija“, ukazala je Tepić.

Potpredsednica SSP kaže da je reč o neskrivenom ortakluku, te da se slobodno može zaključiti da je Veselinović platio kampanju SNS, 2014. godine, preko firme Inviktus medija.

„Možemo vrlo lako da zaključimo da su njegovi prijatelji izabrani za direktore državnih firmi za trgovinu oružjem i da je to još jedna nagrada za dug koju bratija Vučić ima prema Veselinoviću“, kazala je Tepić.

SNS: Tepićeva nastavlja sa plasiranjem laži

Član Glavnog i Gradskog odbora Beograd Srpske napredne stranke (SNS) Relja Ognjanović izjavio je da potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić „nastavlja sa plasiranjem laži“.

On je, u pisanoj izjavi, rekao da se „odgovorni ljudi i državnici poput Aleksandra Vučića i svih nas iz SNS-a neumorno bore za Srbiju i svakog građanina, tako će biti i u buduće, a Đilasovim lažovima preostaje samo da lažu“.

„Andrej Vučić i dalje živi u svom stanu sa završenim državnim fakultetom kao jedan od najboljih studenata i radi na istom mestu u Zavodu za izradu novčanica, što umnogome otežava plasiranje neistina osvedočenim lažovima, poput Marinike“, rekao je Ognjanović.

Next Post
Na Topčideru, ispred vojnog objekta Karaš, obilježena godišnjica ubistva gardista

Na Topčideru, ispred vojnog objekta Karaš, obilježena godišnjica ubistva gardista

Discussion about this post

NAJNOVIJE VIJESTI

VIDEO/Koncert Merlina u Baru povodom nezavisnosti Crne Gore.Bio i Abazović

14:21

Mušarac poginuo, beba, dete i još četiri osobe teško povređeni

14:05

VIDEO/TORCIDA pravila haos posle poraza Hajduka od Dinama u derbiju,dva navijača upucana

11:13

Vlast u Ulcinju formiraće lista “Za novi početak” i “Forca”

11:01

Svi se složili protiv Bakira.Bećirović održao prvu konferenciju nakon podrške opozicije

10:43

Dvanaestogodišnji dečak pronađen mrtav u Vučitrnu, policija ispituje okolnosti

10:36

Ukrajina isključila mogućnost primirja, Rusi digli u vazduh Pavlogradski most

10:23

Tutinci demolirali Mokru Goru i napravili još jedan korak ka većem rangu

23:53

NAJČITANIJE

VIDEO/Koncert Merlina u Baru povodom nezavisnosti Crne Gore.Bio i Abazović
Zabava

VIDEO/Koncert Merlina u Baru povodom nezavisnosti Crne Gore.Bio i Abazović

22 Maja, 2022, 14:21
U JEDNOM DANU DVE TRAGEDIJE U Kragujevcu pronađena tela mladića i starije žene
HRONIKA

Mušarac poginuo, beba, dete i još četiri osobe teško povređeni

22 Maja, 2022, 14:05
VIDEO/TORCIDA pravila haos posle poraza Hajduka od Dinama u derbiju,dva navijača upucana
HRONIKA

VIDEO/TORCIDA pravila haos posle poraza Hajduka od Dinama u derbiju,dva navijača upucana

22 Maja, 2022, 11:13
Vlast u Ulcinju formiraće lista “Za novi početak” i “Forca”
REGIJA

Vlast u Ulcinju formiraće lista “Za novi početak” i “Forca”

22 Maja, 2022, 11:01
Sandžačke Novine

Najnovije vesti. Vesti dana iz Sandžaka i sveta. Aktuelna dešavanja i analize.

Pratite nas:

  • VIJESTI
  • SANDŽAK
  • REGIJA
  • SVIJET
  • HRONIKA
  • KOLUMNE
  • SPORT